Názory občanov

Sem môžete písať svoje postrehy, alebo názory…

Upozorňujeme že anonymné odkazy budú automaticky ZMAZANĚ.

Občan by sa nemal hanbiť za svoj názor a za svoje meno.

Časy keď sme boli prenasledovaní za svoj názor sú už dúfam definitívne za nami.

71 komentárov Názory občanov

 • Anna Bacová

  Teším sa z toho, že konečne máme normálnu stránku obce, ktorá sa snáď bude ďalej zveľaďovať a dopĺňanť podľa požiadaviek občanov a informácií, ktoré by nemali zostať utajené. Či už pozitívne, alebo negatívne , ale v každom prípade také, ktoré nám pomôžu veci riešiť a posunť dopredu v odbornej i ľudskej rovine. Takže dotoho!
  A. Bacová

 • admin

  Bude našou snahou zverejňovať všetko tu na stránkach našej obce, aby občania vedeli, čo všetko sa v našej obci deje, o čom jedná a aké závery prijíma obecné zastupiteľstvo.
  L. Gieci

 • D.Jakalová

  Takže ľady sa pohli! Konečne je možné dozvedieť sa z prehľadných zápisníc o práci obecného zastupiteľstva v našej obci a tak si vytvoriť reálny obraz o jeho činnosti. Občania nebudú možno musieť mať pocit, že sa skutočne nič nedeje a nerieši ako to mali doteraz. A ak budú mať aj odvahu tiež prispieť svojimi komentármi, radami, nápadmi a ešte aj pomocu k spoločnému „dielu“ – bude to úžesné…
  Držím zastupiteľstvu a nám všetkým spoločne palce!

 • admin

  Ďakujem je a bude našou snahou robiť všetko pre občanov našej obce,.

 • T.Ledaj

  Mohlo by sa viac kosievať ihrisko lebo keď trénujeme na hasickú súťaž tak sa zle pohybuje a nemôžme si zmerať poriadne čas lebo tá tráva spomaľuje beh.
  Ďakujem za pochopenie to je len môj názor.
  T.Ledaj

 • admin

  Je mi to jasne, skusim to zabezpečiť, problem je v tom, že časovo poriadne nestihame pokosiť ani obec. Ale keby sa hasiči poduajli na pokosenie, vieme zappožičať kosačku. a to by asi bolo riešenie

 • Prosim Vás postavte to ihrisko pre deti. Ale rýchlo lebo sa už nemožem dočkať.

  • starosta

   Nuž Lucka, nejde to tak rýchlo, ako by sme si predstavovali. Ale už začínam na tom pracovať. Keďže opäť ihrisko je drahé skúsim nejako sám vyrobiť nejakú tú šmýkaľku, a pieskovisko. Len to asi nebude zajtra….

 • Dobrý deň, uvažujete nad alternatívou, že v prípade dokončenia zrejme multifunkčného ihriska sa na ňom bude môcť dať hrať napríklad aj hokejbal alebo florbal? Ďakujem za odpoveď

  • admin

   A ešte niečo Robo, ak sa podarí presadiť vybudovanie multifunkčného ihriska, tak sa plánuje také na ktorom sa dokonca bude dať v zime aj korčuľovať a hrať hokej. Len treba neustále dúfať, že nás raz vyberú a pridelia nám finančné prostriedky na jeho dobudovanie. Len ten florbal asi nie,lebo pokiaľ sa nemýlim, jedná sa o halové riešenie fotbalu a ihrisko nebude halové.

   • Peter Raninec

    Ale na florball stačí aj normálna hala ako napríklad ZŠ Partizánska _telocvična ak bi bol taký podklad tak stačí, chodievame aj tam trénovať.

    • admin

     Peťo, mne je to jasne že stači hala. A máš predstavu o cene a mieste???? Ubezpečujem ťa že naša obec si také niečo ako halu na floorbal nemôže dovoliť. Ak by sme niekedy získali prostriedky na ihrisko, bude to ihrisko na vonkajšie použitie, t.z. buď piesok, antuka, alebo niečo podobne.
     Starosta

 • A. Bacová

  Zdravím vedenie obce,
  za všetkých zúčastnených ďakujem p. starostovi za rýchle zverejnenie materiálov o letnej škole. Je to fajn pocit vidieť, že hádam to nebolo zbytočné. Teším sa na ohlasy aj ostatných.
  A. Bacová

 • starosta

  Pre Roba Ďurkača.

 • starosta

  Na multifunkčné ihrisko nám neboli schválení finančé prostriedky a obec nemá na to, aby to vyfinancovala z vlastných zdrojov. Zase to skúsime na budúci rok, uvidíme či sa nám niečo podarí. Keď nie, budeme skúšať neustále. Nie je to ľahké, záujemcov je mnoho a peňazí málo.

 • Flimelová

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať, kedy sa začne riešiť hlasitosť našich nových bezdrôtových rozhlasov. Už niekoľkokrát sme sa sťažovali. Sú nastavené tak hlasno, že aj cez zatvorené okná a dvere človeku až vlasy dupokom vstávajú. Keď sme s malými deťmi na prechádzke, strhávajú sa od strachu. Človek ani nepočuje vlastné slová. Možno poviete, že veď ste ich nastavovali, no pamätám sa, že hudbu počuť nebolo. Skúste sa niekedy postaviť priamo pod neho, keď začne vyhrávať. Hrôza.
  Ďakujem

  • Otrhančan

   Pripájam sa k sťažnosti, svedčí to o neustálom nezáujne p. Giecioho o ľudí tak ako to aj doposiaľ.

   • starosta

    Vážený pán tzv. Otrhančan, i keď som povedal, že nebudem riešiť anonymy, pretože ľudia ktorí sa nedokážu podpísať pod svoj názor si nezaslúžia odpoveď, napriek tomu prvý a posledný krát odpovedám na takúto sťažnosť. Ak to, že som sa postaral o to, aby občania našej obce všetci, podotýkam, všetci, počuli o čom hlási obecný rozhlas je nezáujem starostu o dianie v obci, ba dokonca ako doposiaľ, tak potom je mi Vás úprimne ľuto. Ak Váš názor je že doposiaľ som sa nestaral o dianie v obci, prosím príďte, alebo sa podpíšte pod svoj názor a budeme sa o ňom baviť. Viete napísať, že ja otrhančan tvrdím že starosta sa nestará o občanov a pritom ani len náznakom neuviesť svoje meno, je úbohe, ba čo viac svedčí o charaktere osoby, ktorá to píše. Osočiť niekoho je jednoduché. vyzývam Vás, ak sa za svoje meno nehanbite priďte na úrad, alebo napíšte sem a podpíšte sa a pobavíme sa o tom, kde Vás topánka tlačí. Mojou prioritou nie je záujem jednotlivca, ale záujem obce. Netvrdím a nikdy tvrdiť nebudem, že vždy bude moje rozhodnutie najlepšie, ale tvrdím, že vždy bude s mojím čistým svedomím a so snahou aby som pre túto obec, ktorá je mojím domovom dosiahol to najlepšie pre jej občanov. Volám sa Ladislav Gieci a vážený pán Otrhančan pod mojím názorom vždy bude stáť tento podpis, alebo podpis starosta obce pokiaľ ním budem. nikdy podotýkam ani za komunizmu som sa za svoj názor nehanbil, nebál, i keď som kvoli nemu nemohol naplniť vyššie ambície, a preto nevidím najmenší dôvod aby som sa skrýval za nejakého otrhančana, ktorých je 404. Toto je moja posledná odpoveď na anonymný odkaz. Ďaľšie odkazy budem mazať. Alebo som svojprávny a za svojím názorom si stojím, alebo som úbožiak, ktorého úlohou je jedine škodiť a ničiť, ale takých ľudí prepáčte nemám rád. Prijímam kritiku, prijímam názory iných, ale konkrétnych ľudí. Neprijímam názory úbožiakov, ktorí sa hanbia za to, ak sa volajú.
    Ďakujem.

  • starosta

   Vážená pani Flimelová,
   Možno máte pravdu, budeme to riešiť, nastavenie nového rozhlasu nejaký čas trvá. Áno je pravda, že tí čo bývajú priamo pod reproduktormi majú v istom slova zmysle smolu. Viete navrhnite systém ktorý zabezpečí aby bola rovnaká hlasitosť pod reproduktorom i 500 m od neho a ja ho rád akceptujem. Pre mňa je absolútne prioritné aby všetcí ľudia počuli, čo sa hlási. Nikdy, opakujem nikdy nedosiahneme stav, aby všetci ľudia na každom mieste počuli rovnakou intenzitou. Bohužiaľ zákony fyziky neovplyvní žiadny starosta i keby sa ako snažil. Mojou snahou bolo, aby všetci počuli čo sa v obci deje. Ale napriek tomu Vás ubezpečujem, že skúsime nastaviť rozhlas tak, aby piesne nejako moc nekričali. Ale hlásenie musí byť počuť na každom mieste obce, t.j. na niektorom viac, na niektorom menej, ale všade musí byť jasné o čom hlásenie je. Takže rád privítam upozorrnenie, že tu u mňa hudba kričí a tu nepočuť o čom je reč. Náš systém umožňuje nastavenie hlasitosti pre každú sústavu samostatne. Tak prosím napíšte konkretne, kde je to hlasno a kde nič nepočuť a budeme sa snažiť toto vyriešiť.
   Ďakujem Vám za upozornenie

 • Anna Bacová

  Važený pán Otrhánčan a jemu podobní,
  nejdem tu hodnotiť príspevky a názory, to mi neprislúcha a nakoniec každý má právo na svoj názor, nech by bol akýkoľvek. Len nad jedným som sa pozastavila (aj keď je to slabé slovo). Že nejde starostovi o občanov. Prepáčte – vy žijete v tejto obci? Viete, to je najlepšie kritizovať. Každý, kto niečo robí, urobí aj chybu, dobrý úmysel nakoniec nevyjde, atď. Najradšej mám takých, ktorí si dajú pivo (nič proti nemu!), zapália cigaretu, odpľujú, zahrešia a skritizujú všetkých od starostu, poslancov, farára, organistu až po smetiarov a to je tak asi všetko čo dokážu. Ak sa vám zdá, že málo sa tu deje, tak jednoducho priložte ruku k dielu. Bohužiaľ, je nás relatívne málo a akcie v obci robia väčšinou tí istí ľudia. Alebo si myslíte, že sa to robí samo, alebo cez agentúru alebo ako? Všetci, čo niečo robia v prvom rade ukrátia seba a svoju rodinu o voľný čas bez nároku na odmenu. Všetci poslanci – nielen tí terajší – ale vravím všetci – určite vedia o čom hovorím. Takže kandidujte, príďte s nápadom, pomôžte a bude nám tu spolu určite lepšie. S pozdravom AB.

 • A.Paulech

  Zdravím všetkých,
  Keď zadám do vyhľadávača slovo „Otrhánky“ prvé čo mi ukáže je adresa otrhanky.sk. Keď na ňu kliknem, konečne sa mi ukáže niečo viac ako len erb obce. S obľubou hneď kliknem na kolonku Názory občanov. Je zaujímavé čítať tie komentáre. Zasadanie OZ si tiež rád prečítam, nech aspoň trochu viem čo sa v obci deje. Celkovo vyjadrujem spokojnosť, že sa stránka spojazdnila. Nájdem tu veľa zaujímavostí, verím že sa stránka bude ďalej a ďalej rozvíjať a bude pravidelne aktualizovaná (tie nadmorské výšky sa mi nejak nezdajú). K tomu obecnému rozhlasu len toľko: Vymeniť drôtový systém za bezdrôtový a tým aj celková výmena celej sústavy bol URČITE dobrý nápad.

  • starosta

   A jeje, Povedané slovami klasika: „chybička se vloudi“. Keď som vytváral stránku tak som tam tie údaje vložil z minulej stránky bez overenia a priznám sa pozabudol som na ne. Ihneď zajtra to premeriam i presné GPS súradnice a v prípade potreby opravím. ďakujem za upozornenie.

 • I.Šutiaková

  Zdravím všetkých,
  aj ja som milo prekvapená našou stránkou(konečne mám internet aj doma) a hreje ma pocit,že aj ja som maličkou súčasťou tímu,ktorému „velí“ pán starosta, ktorý sa o stránku stará a má o to záujem. Mali by sme sa tešiť z každej maličkosti,ktorá sa pre obec robí, lebo až teraz vidím, že to nie je jednoduché a nič sa neurobí samo.To je na margo Otrhánčana.

  • starosta

   Naša stránka ešte nie je taká ako by mala byť, ale pracujem na nej. Teda priznám že na formáte a výzore pracuje môj syn Ľuboš, bez nároku na odmenu a ja len dopĺňam aktuality a informácie. A keďže má svoju prácu a je dosť vyťažený, iba si ukrajuje čas a sem tam niečo dorobí. Ale snáď to do Vianoc stihne.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Blue Captcha Image
Refresh

*

*

code