Názory občanov

Sem môžete písať svoje postrehy, alebo názory…

Upozorňujeme že anonymné odkazy budú automaticky ZMAZANĚ.

Občan by sa nemal hanbiť za svoj názor a za svoje meno.

Časy keď sme boli prenasledovaní za svoj názor sú už dúfam definitívne za nami.

71 komentárov Názory občanov

 • Eva Bobušová /Jakalová

  Pozdravuj všetkých Otrhánčanov,
  I keď chodím do Othránok často, domov mi stále chýba a preto si občas pozriem aj stránku našej dediny. Gratulujem Vám ku všetkých aktivitám, ktoré ste už pre občanov urobili. Výborná bola Letná škola, ktorá zabodovala aj u mojej dcéry . Želám veľa úspechov, pochopenia a radosti do práce.

 • R. Ďurkáč ml.

  Myslím si že by bolo dobré, keby tú plánovanú Katarínsku disko prezentujete aj na internete, trebárs na Facebooku alebo tu priamo na webstránke obce. Človek by sa až čudoval koľko očí by to zhliadlo!

 • František Flimel II.

  Zdravím susedia, ( malá obec )
  Nejakú dobu sledujem diskusiu Názory občanov. Objavujú sa mená známe i neznáme. Väčšina ľudí má problém uviesť svoje meno v diskusii na webe – pozrite rôzne debaty napr. na sme.sk, čas.sk. V tak malej obci ako OTRHÁNKY sa nehanbime za svoje názory a treba sa podpísať. Časom sa aj tak odhalí totožnosť OTRHANČANA, pretože tieto názory – rukopis bude prezentovať aj osobne.
  Kritika na prácu starostu a zastupiteľstva ? Len čas ukáže aké rozhodnutia boli dobré a zlé. Predovšetkým treba diskutovať, viesť dialóg a nie sa navzájom osočovať ! Táto rubrika môže priniesť veľa dobrého, ale počúvať treba obe strany a kompromis je na svete.
  Práca starostu je nezaplatitelná a náročná funkcia. Viem o čom píšem ! Môj otec zastával túto funkciu veľa rokov a veľmi často rodina,práce okolo domu, záujmy a volný čas neexistovali. Ľudia chodili, telefonovali a obťažovali 24 hod. denne s takými hlúposťami ako “ zaoral mi 20cm do role – starosta rieš to , tečie mi voda do dvora keď prší, pri búrke vypadla elektrina- to bolo , horúci mobil… “
  Nie vždy sa dá každému vyhovieť a uspokojiť názory a potreby, no túto prácu môže kritizovať len hlupák čo nevie aká je doba a kde ja sever !
  Od rozdelenia obcí sa v Otrhánkach urobilo veľa práce, možno sa mohlo viac a možno sa nemuselo vôbec nič robiť. Ľudia by boli nespokojný rovnako – to je ten problém.
  Vždy sú ľudia ktorý robia a ľudia čo robia ústami, vedia teoreticky všetko, každému poradia len sami sebe nevedia… a závidia kto čo má, ale nevidia pozadie a námahu. Nechcem nikoho uraziť, ale vždy som obdivoval ľudí ktorí chodia každý deň do krčmy ,alebo do kostola. Kde na to berú peniaze a čas ? Treba absolvovať jedno a samozrejme druhé, sme predsa ľudia ! Ale…
  Najlepšie sa buduje, klebetí a hodnotí práca starostu a jeho tímu v krčme. Čo triezvy myslí – to opitý povie. TAK !

  KATARÍNSKA zábava – super !

  Držím palce, nieje to ľahké a nebude.

  • admin

   Diky za uznanie. Neplati len pre mňa ale pre všetkých čo sa na nej podieľali.
   Čo sa týka diskusie. Ano budem vždy diskutovať s každým občanom. Ale už nebudem diskutovať s anonymmi. To nie sú pre mňa partneri. Toto totiž neponímam ako diskusiu o svojom názore na politku či iné veci. Toto je diskusia o tom, čo sa robí dobre a čo zle v našej obci, kde pridať, kde je to fajn a kde je to úplne o ničom. Toto je diskusia, ktorá by mala našu prácu posunúť vpred. Áno slovo uznania poteší a povzbudí, ale slovo kritiky ma posunie ďalej, viď kritiku Roba Ďurkača. Už som založil stranku aj na facebooku, lebo toto je trend a on ma na to upozornil a čo si najviac cením vyvinul aj aktivitu aby ľudí na facebooku informoval o podujatí. A verte alebo nie, nikdy sa nebudem hnevať na niekoho kto ma bude kritizovať za to, čo podľa neho robím zle.
   Čo sa týka otca. Myslím že jeho zásluhy som vyzdvihol vo svojom inauguračnom prejave. Urobil veľa vecí, a určite aj chyby, pretože chyby nerobí len ten, kto nerobí nič. Nikto nie je neomylný a nikto nemá patent na rozum. A ak si niekto myslí, že práca starostu je veget, asi nevie o čom hovorí.
   Na záver ma teší, že sa zábava páčila. Verím že aj v budúcnosti sa ďaľšie akcie podaria.
   starosta obce.

 • Peter Raninec p

  Prosim vas kedi bude vianočny turnaj deti
  dakujem

 • Nika Helešová

  Dobrý večer. Ja by som sa len chcela opýtať, či by sa nedal nejako vylepšiť spoločenský život v Otrhánkach. Je tu veľa ľudí, ktorý by to ocenili a verím, že aj mnoho ľudí, by sa pridalo. Máme dobrý kultúrny dom, nebolo by na škodu ho trošku častejšie využívať a to nenarážam len na zábavy, ktoré tu bývajú veľmi dobré 🙂 Možno by sa tým podarilo zabrániť odchodu mladých ľudí z našej dedinky a spríjemnilo by sa žitie aj ostatným spoluobčanom 😉 Dúfam, že to nevyznelo ako sťažnosť, len vyjadrujem svoj názor, inač som tu veľmi spokojná 🙂
  Ďakujem a držím palce.

  • Tomáš LEDAJ

   Nika súhlasim stebou 😉 mohlo by sa niečo diat časteješie

  • admin

   Aj ja s Vami súhlasím a každú aktivitu privítam, podporím a čo sa týka iniciatívy pre deti, mládež, či pre nejaké neziskové podujatie, kultúrny dom je vždy bdezplatne k dispozíciíí. Stačí nájsť partiu a organizátorov, ktorí sa podujmu na zabezpečenie akcie. Rád pomôžem pri organizovaní a pri zabezpečovaní týchto aktivít. Len sa bojím aby to nakoniec neskončilo tak, ako slová Tomáša Ledaja. Citujem . „Pán starosta nemohli by ste zabezpečiť pokosenie ihriska, aby sme mohli trenovať na preteky?“ Moja odpoveď: „Samozrejme zabezpečím bezplatne požičiam hasičom kosačku, zadarmo dám benzín koľko bude treba a v rámci tréningu sa dá pokosiť hoc aj celé ihrisko. A čuduj sa svete odvtedy už nebolo treba kosiť žiadne ihrisko. Viete ono, je jednoduché povedať, urobte nejakú aktivitu pre nás, aby sem mohli sa nejako kultúrne vyžiť. Ale sa spýtam, to má starosta alebo poslanci, vymýšľať aktivity pre mladých, aby mladí mohli prísť zabaviť sa a potom odísť? Tak ako sa tomu moderne dnes vraví: Pasívne prijímam, čo mi kto dáva. Ubezpečujem Vás, príďte s aktivitou za mnou, alebo napíšte to hoc aj sem, čo chcete robiť, kto to bude mať na starosti a rád Vám pomôžem zorganizovať akúkoľvek rozumnú akciu. Ak by som tomu náhodou nerozumel, určite nájdem niekoho, kto mi v tom pomôže. Ale nemôžete len čakať čo sa pre vás urobí a čo vám pripravíme. Myslím si, že je potrebné aby sa ľudia už od mlada učili niečo pre seba a pre spoločnosť urobiť aj sami, aby všetko iba neprijímali pasívne, kto im čo predloží na tanieri. Napríklad brázdite internet, pozrite, kde sa niečo deje, na ktorej dedine je zaujímavá, prineste nám to a spoločne to pre ostatných pripravíme a v takýchto aktivitách sa môžete postupne striedať. Ubezpečujem Vás, že pomôžem zo všetkých svojich síl. A čo sa týka odchodu mladých. nuž myslím že hlavná príčina je v tom, že tu nemajú možnosť postaviť si rodinný dom. Toto je cieľ a toto je spôsob ako zabrániť odchodu mladých rodín z Otrhánok.
   Starosta.

  • admin

   Ešte niečo Nika. Neboj sa, aj keby to bola sťažnosť, nie je to predsa nič hrozné. Sťažovať sa je právo každého slobodného človeka. Ja sa sťažnostiam nebránim. Veď aj sťažnosti veľakrát pomôžu veci obrátiť správnym smerom. Samozrejme pokiaľ sa nejedná o notorických sťažovateľov, ktorí sa sťažujú z princípu. Ale to sa netýka teba.

 • Robo Ďurkáč ml.

  Nika súhlasím s tebou. Nejaké, povedzme športové aktivity robené v KD by neboli na škodu, prípadne na jar alebo cez leto aj dole na „kruháči“ nejaký ten hokej alebo niečo podobné čo by zabavilo mladých ľudí a spestrilo im čas a možno by to s napätím sledovali aj starší.

 • Tomáš LEDAJ

  Pán starosta ja len ktomu ihrisku vtedy sme už netrenovali ale ak sa začne trenovať pokosim to rad aj s kamaratmi len vtedy sa už netrenovalo nebolo treba.
  JA len tolko

 • Edita Mikuskova

  Zdravim,
  Skoda, ze sa informacia o posedeni pri vatre uverejnila az v maji, privitala by som oznam aj mesiac vopred. Vsetkym prijemnu zabavu 🙂

  • starosta

   Ospravedlňujem sa, akosi sme v tom zhone na to pozabudli. Ale Vatra býva pravidelne 7.5. Každý rok. tak teda dávam do povedomia že v roku 2013 sa vatra uskutoční dňa: 7.5.2013.

 • admin

  Hrdého občana som hrdo odstránil. Ako vravím človek ktorý sa hanbí za svoje meno si nezaslúži aby sa mu venovalo hoci len pár slov. Človek ktorý sa hanbí za svoje meno by sa nemal nazývať hrdým občanom. Pretože v tom prípade asi nemá ani šajnu čo je to hrdosť.
  Rád vybudujem multifunkčné ihriisko.
  1. Ak bude kde a najmä ak bude za čo.
  2. Z eurfondov nedostanete ani hallier na túto aktivitu. Iba ak sa bude zase rozdávať z uradu vlady. Ináč nie. Zmeškali sme vlak v čase ked sa rozdávalo teraz to nie je tema na vlade. A zda sa ani tak skoro nebude. Takže najskôr si niečo naštudujte a potom napíšte a najmä podpíšte.
  3. Preto sa venujem tenisu, aby nám vyrástli deti z Otrhánok, ktoré budu reprezentovať Otrhánky. A propo všimli ste si aké úspechy v tomto roku zožala Martinka Ledajová? Asi nie pretože to sa nedá kritizovať a to Vás nezaujíma, alebo možno o tom ani neviete. Ak by ste nevedeli tak to je občianka Otrhánok.
  4. Ak sa hrá tenis v Považskej Bystrici, alebo inde, verte, že sa nikdo nepýta tých čo reprezentuju Otrhánky odkiaľ pochádzaju. Pre nich sú to reprezentanti Otrhánok. A úspechy nežnú jednotlivci, ale mužstvo z Otrhánok. I my Slováci sme boli hrdí na zlatú medailu, ktorú nam priniesla Kuzminova, hoci ani po slovensky poriadne nevie, ale je to občianka Slovenska.
  5. Aký iný šport máte na mysli podporovať? Povedzte. A najmä kde. Žeby futbal na našom štadione?? Hmm. Navrhnite, priznám sa v tomto smere moje nápady končia. Ale rád sa nechám poučiť, a pridám sa k takýmto aktivitám a v prípade ich reálnosti, nájdeme riešenie.
  6. Skúste sa podpisovať, alebo tu radšej nepíšte. nerád sa bavím s ľuďmi ktorí sa hanbia za svoje meno.
  starosta

 • starosta

  Vážený pán anonym, iba jedna vec, Váš názor nebude zmazaný v okamihu keď pod nim bude Vaše meno a potom budem o ňom aj diskutovať. V opačnom prípade sa ku Vám nebudem vyjadrovať. Vašou úlohou je len štvať.

 • Subjektívny názor

  Musím reagovať na ten anonymný komentár ktorý tu bol predtým ako bol zmazaný. Prikláňam a stotožňujem sa s jednou vecou a to ohľadom tých zapožičaných dresov k MDD. Ja ako osoba, ktorá je spätá s naším obecným futbalom a klubom TJ Baník viem o tom že tie dresy boli naozaj vrátené v takom stave ako boli a aj to sa muselo pre ne ísť do Otrhánok. Ale dobre čo bolo, bolo. Verím však, že obe obce budú rovnako podporovať futbal pretože je to najlepší a najrozšírenejší šport nielen na celom svete ale aj v našich dvoch obciach. Ani stolný tenis a hasiči nemajú taký záujem verejnosti. A nakoľko trénujem našich futbalových žiakov tak viem že tento šport ide naozaj hore! Dôkazom toho je fakt, že 3 naši žiaci boli vybraní do Bánoviec, kde hrajú za mestské celky, a to ďalší 4-5 keby chcú by tam mohli hrávať tiež keďže je taktiež o nich záujem v bánovskom Spartaku. Nejdem hodnotiť A-tím nášho futbalu, ja sa sústreďujem na žiakov. Mrzí ma, že tento klub, ktorý má v názve obe obce, nemá ani poriadnu výbavu pre rozvoj žiakov (aj dospelých) ako napríklad kužeľky a podobné veci. Takto sa ďalej nepohneme ak nebude základná výbava ak nerátam lopty pretože tých je dosť. Chápem, že chcete podporovať stolný tenis ale skúste pochopiť aj vy mňa že ak chceme mať dobré meno a vychovať šikovných hráčov, ktorí zviditeľnia náš klub a tým pádom aj naše obce, musíme mať aj na to vybavenie, aspoň to základné. Nejde predsa o horibilné sumy v tisíckach či desaťtisícoch eur. Ďakujem.

  Robo Ďurkáč ml., tréner žiakov TJ Baník Haláčovce-Otrhánky

 • starosta

  Robo moja odpoveď:
  O dresoch viem. Ale dresy som nepožičiaval ja. Ja som to nemal ani na starosti. Nebudem menovať človeka od Vás, ktorý v ten týždeň prišiel a povedal mi, že si pre dresy príde. Žiaľ neprišiel. Ak by som mal požičanie dresov na starosti ja, určite by boli načas vrátené. Som takisto toho názoru, že ten, kto si to zoberie na starosť, by sa mal postarať aj o dokončenie veci. Aj z toho dôvodu, som to akosi nechal ležať bokom, aby to pre toho človeka bolo trošku ponaučenie. Vieš robiť za druhých vecí je jednoduche, ale vedie to len a len k tomu, že ten druhý zlenivie a spohodlnenie. Dresy som nepožičal a nemal na starosti, preto som sa o to nestaral. To čo som mal na starosti ja, bolo vrátené a oovzdané. A čo sa týka fotbalu. Naša obec dáva podľa mňa dostatok financii do fotbalu, ktorý síce nie je náš, ale podporujeme ho ročne určitou sumou. O tej sume nerozhoduje starosta, ale poslanci. O čom samozrejme ten anonym nemá ani potuchy. Je to aj v rozpočte. Je mi ľúto, že o tom nevieš a je mi ľúto, že mnohokrát na vine že nie sú u vás financie je vaše vedenie, ktoré na naše požiadavky reaguje slimačím tempom. Ale za to my nemôžeme. A čo sa týka tenistov. Predpokladám, že sa nechceš so mnou baviť a určovať mi kam mám dávať svoje peniaze. Stolný tenis od OcU (myslím dospelých) okrem sály nedostáva ani halier. teda v dnešnom ani cent, čo sa nedá povedať o Haláčovskom futbale, ktorý od OcU Otrhánky dostáva každoročne určitú sumu. Všetko financujem ja zo svojich. Vieš čo sa týka podpory finančnej. Ja som dával peniaze na fotbal i pred tým. Ono je nutné prísť a nie čakať kým niekto príde za tebou a spýta sa ťa: nechcete náhodu peniaze pre fotbal? I teraz som neváhal a keď prišli fotbalisti, pomohol som pri turnaji zo svojich. Rad sa s tebou o tom pobavím a ja vždy rád pomôžem športu v rámci možnosti. A samozrejme svoje peniaze budem dávať do toho športu ktorý si vyberiem ja a nikto a už vôbec nie nejaký anonym ma za to nemôže kritizovať. A v Otrhánkach je len jeden šport a tým je stolný tenis. A na fotbal na dedinách mám svoj názor a naň mám právo. A čo sa týka toho čo som zmazal. Trvám na tom, že vždy zmažem názor zbabelca, ktorý sa hanbí pod svoj názor podpísať ale vždy budem rád riešiť veci a problemy s niekym konkretnym, pretože iba debatou sa veci riešia a pohnú dopredu. Vieš keby som chcel tak si podľa IP adresy zistím kto to píše, ale nemám na tom záujem. Vôbec ma nezaujíma človek, ktorý sa hanbí za svoje meno.
  starosta obce.

 • starosta

  Robo ešte niečo. Keď som kedysi sponzoroval fotbal v Prusoch, strašne ma rozčuľovalo, že keď sa u nás ukázal talent, okamžite prišli Bánovce a brali ho zadarmo ku sebe. Predpokladám že dnes je to to isté, Takže nechápem čo majú Haláčovce z toho, že vychovali, investovali do 3 chlapcov peniaze i čas a nakoniec prídu Bánovce a bezodplatne si ich zoberú ku sebe. To považuješ za úspech? Áno je to úspech trénera, ktorý takých hráčov vychoval ale obec a klub nemá z toho žiadny úžitok. To je už lepšie ak cudzí hráč hrá za Haláčovce a prináša víťazstva, Z toho má klub i dedina úspech. Lebo sa šíri ich meno. Z toho dôvodu že Bánovský klub pristupuje k dedinám takýmto spôsobom som zostal znechutený. A na tom sa nič nezmení. Predpokladám že ani žiadne výchovne neprišlo. Viem ako sa arogantne bánovské vedenie správalo a neverím že by sa to zmenilo. Pretože nikdy nejednali s klubom ale len s rodičmi. A samozrejme rodičom sa nedá povedať nedáme hráča preč. To jednoducho nejde.

  • Bánovce

   Čo sa týka našich žiakov, ktorí šli hrať do BN, musím zdôrazniť, že ohľadom ich prestupu do iného klubu mám čo to aj ja povedať. Som rezolútne proti tomu, aby šli naši žiaci do Bánoviec na trvalý prestup a zadarmo. Ten, kto tam má na starosti prestupy (nie Milan Kráľ) sa volá Peter Januška a je to môj dobrý kamarát, lenže či mi to odpustí alebo nie, ja mu chalanov natrvalo nepustím. Súčasná doba je taká, aká je a dnes sa natrvalo nepúšťajú ani podpriemerní hráči nieto opory tímu. Za seba vám garantujem, že ja ktorých hráčov ktorých si vychovám, tých len tak ľahko nepustím a celé vedenie Baníka je za mnou a stotožňuje sa s mojím názorom. Tento týždeň dôjde k jednaniu medzi mnou a Paľom Košíkom a bánovskými funkcionármi. Ak nebudú akceptovať moju ponuku že všetkých 3 chalanov im pustíme na hosťovanie na jednu sezónu, nemám v tom prípade sa s nimi o čom baviť. Mne nejde o peniaze a verím tomu že ani našim funkcionárom, inak by sme ich predali natrvalo. Mňa futbal baví a chcem v ňom niečo dosiahnuť a venovať sa mu pokiaľ sa len bude dať. Toto je moja filozofia ktorej sa budem držať až dovtedy, kým s futbalom nadobro skončím. A je mi jedno kto na to bude mať aký názor!

   Robo Ďurkáč ml.

   • starosta

    Držím ti palce. Ale asi narazíš v okamihu, keď príde rodič chlapca.. Ale držím ti palce, aby si bol v tomto zásadový.
    starosta

    • Bánovce

     Aj rodič chlapca už bol za mnou a nakoniec to pochopil aj on. 🙂

     • starosta

      vravím, držím ti palce. Lenže otázka znie aj takto: je správne brániť chlapcovi v rozvoji futbalu? Pretože je jasné, že v Bánovciach sú tie možnosti lepšie ako v Haláčovciach, to nepoprieš. A potom keby som ja bol bánovsky trener, nikdy by som nesúhlasil aby chlapec prišiel ku nám na hosťovanie. Pretože za rok za dva sa v Bánovciach za ich peniaze naučí, zdokonalí a potom sa zadarmo vráti do Haláčoviec. To dá rozum, že s tým nemôžu súhlasiť. Jediná cesta je zaplatiť výchovne. Nemôžeš predsa ani ty brániť chlapcom, ktorí chcú ísť hrať vyššie, ktorí na to majú. To by bolo predsa nefér od teba bránioť mladým chlapcom v raste. Je jasné že ti ide o Haláčovský futbal. Ale Haláčovsky futbal bude stále hrať to čo hrá, poprípade môže ísť o jednu súťaž vyššie a dosť. Na viac nebude penazí. Kdežto v Bánopvciach môže žiak hrať aj ligu, u Vás nie.
      starosta

 • starosta

  Robo ešte raz
  V nedeľu som to nakoniec presne zistil. Požičanie dresov a ich vrátenie mal na starosti hráč mužstva Haláčoviec. Takže v tomto prípade búchate na nesprávne dvere. A že on neurobil to, čo mal, je mi ľúto.

 • Bánovce

  Je síce pravda, že v Bánovciach hráč môže hrať aj ligu, lenže v dvoch našich najvyšších ligách je taký divácky záujem že väčšia návšteva je častejšie v najnižšej lige. A jedna, dve ligy nad nami (Haláčovce), čiže I. trieda BN-PE alebo Majst. oblasti PD sú veľmi lákavé a prestížne pre futbalistov. Ja poznám X- príbehov o chalanoch z dedín, ktorí ako malí chalani šli hrať za naše mesto a vrátili sa naspäť do dedín ako podpriemerní hráči. Možno aj kvôli svojej neochote pracovať na sebe, ale som si istý že aj kvôli ľuďom zo Spartaku! S niektorými, ktorých „pochovali“ práve ľudia z vedenia BN, sa poznám osobne. A tí hráči doteraz ľutujú že tam vôbec šli. Zbytočne stratili všetky tie roky čo tam hrali. Koľko sa potom presadí chalanov z dedín v Bánovciach? No, minuloročný bánovský A-dorast čo ja viem tak boli tuším 4 z dediny takí lepší čo boli opory tímu. Lenže títo chalani tam sú trénovaní od samého začiatku s tým, že nikdy nehrávali za svoje rodné obce. Ide o jedného hráča z Haláčoviec, jedného z V. Chlievan, jedného z Biskupíc a jedného z Rybian. Vlastne hej, len tento Rybanec hrával za Rybany za žiakov a doraste do 13 rokov. Lenže to je mimoriadny talent keď hrával za dorast v 13 rokoch, pričom dorast je až od 15 rokov. Takže tu máte 1 z mojich dôvodov prečo nechcem púšťať chalanov natrvalo pretože verte tomu že po čase sa uvidí že som mal pravdu a budú radi že tam nešli na trvalý prestup!

  Robo Ďurkáč ml.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Blue Captcha Image
Refresh

*

*

code